Logo Logo
O násProduktyGalerieAkceReferenceKontakt

Dřevěné podlahy

Pro příznivce přírodních materiálů, najdete parkety vyrobené z mnoha dřevin v různých barevných a povrchových úpravách.

Třívrstvá dřevěná plovoucí podlaha

Je vícevrstvá parketová deska tvořená nášlapnou vrstvou z rostlého tvrdého dřeva a dalšími vrstvami ze dřeva slepených k sobě. S povrchovou úpravou několika vrstev tvrzených UV lakem nebo přírodním olejem.

  • BEFAG
  • MONTIFLOOR MINI PRKNA

Vlysy - dřevěné parkety

Parkety s perodrážkou se vyrábějí v různých tloušťkách 14 a 21mm, v různých šířích 50 - 70mm o délky 250 - 350 - 400 - 500mm, z tvrdého dřeva, nejčastěji dubu, buku, jasanu, ale také i jiných dřevin. Jsou celoplošně lepené k podkladu, skládají se nejčastěji do vzoru stromečku nebo řemene, ale také i jiných tvarů, dle přání zákazníka. Po přilepení se parkety dále brousí, tmelí a nanáší povrchová úprava lakem či olejem.

Průmyslová mozaika

Průmyslová mozaika neboli kantovka je dřevěná masivní podlaha, která se skládá z jednotlivých lamelek malých rozměrů. Lamely jsou bez perodrážky navzájem provázané páskou. Montáž průmyslové mozaiky se provádí celoplošným lepením k podkladu. Nadále se podlaha brousí, tmelí a nanáší povrchová úprava lakem nebo olejem. Mozaika se vyrábí v rozměrech 22,5 x 8 x 160mm, 10 x 8 x 160mm, možno také i v jiných rozměrech. Klade se v různých vzorech jako např. zámecké vzory, rybinový vzor, anglický vzor, tabulový vzor.

Masivní podlahy

Masivní podlahy mají dlouholetou tradici, jsou praktické a mají nadčasovou eleganci. Jsou tvořeny jednotlivými prkny, které se vyrábějí z jednoho kusu masivu, což zajišťuje vysokou stabilitu. Další výhodou je vyšší tloušťka dřeva, která umožňuje mnohonásobnou renovaci podlahy (broušení a opětovné povrchové úpravy).

  • ESCO