Logo Logo
O násProduktyGalerieAkceReferenceKontakt

Korkové podlahy

Korek je především čistě přírodní materiál, v interiéru navozuje příjemnou atmosféru pohodlí a komfortu. Jeho výroba je velmi ekologická, poněvadž korek je vyráběn z kůry korkového dubu, který se po čase zregeneruje. Tudíž je tedy zdravotně nezávadný a je vhodný do místností pro alergiky.

Korkovou podlahu Vám naše podlahářství může nabídnout jako plovoucí systém s podkladovou deskou MDF, které se používají převážně u laminátových podlah (zámkový systém click) nebo jako surovou korkovou podlahu ve čtvercích 30 x 30cm, které se lepí přímo na podklad. Jejich povrch se pak musí lakovat nebo olejovat či voskovat, dle zvolení povrchové úpravy. Korková podlaha je velice dobře známá jako tepelný a zvukový izolant s tlumícími schopnostmi. Korkové podlahy jsou také vhodné pro podlahové vytápění. Korkovou podlahu v interiéru můžeme použít především v obývacích a dětských pokojích, ale také i v koupelnách. Korková podlaha není nějak náročná na úklid. Při běžném úklidu domácnosti stačí používat běžné čistící přípravky určené na tuto podlahu. Podlahu stíráme vlhkým hadrem nebo mopem.

Výhody korkové podlahy:

  • korek je lehký, pružný, nezávadný
  • dobře izoluje tepelně i zvukově
  • odolává proti plísním, chemikáliím, je netoxický

Nevýhody korkové podlahy:

  • vyšisování podlahy neboli působení vlivu slunečního záření při přestěhování nábytku, se vytvoří mapy, při působení světla se opět sjednotí
  • při poničení povrchové úpravy, se korková podlaha přebrousí a znovu nalakuje a tím se obnoví a sjednotí původní barva korkové podlahy a tím získáte opět nádherný estetický povrch korkové podlahy.